Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
26.11.2023

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas sumy parafialnej o godz. 1030 odbędzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia: „O Jezu, Najsłodszy, Odkupicielu”. Dzisiejsza Niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Już za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Już dzisiaj zapraszamy dzieci do przygotowania lampionów adwentowych. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy także modlitwę za zmarłych w tzw. Wypominkach rocznych, odmawianych przed Mszą Świętą o 730 i 1030.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
    • W czwartek 30.11 – św. Andrzeja, Apostoła
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1715. W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Również w sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1700.
  4. Do wieczności odszedł ś.p. Jerzy Hałas, lat. 72, z ul. Głównej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1100. Różaniec po Mszy św. wieczornej.