Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest to, jak sama nazwa mówi, podjęcie duchowej adopcji jednego poczętego ale jeszcze nienarodzonego dziecka, którego życie znajduje się w niebezpieczeństwie, np. jest zagrożone aborcją, po to by zostało przyjęte z godnością i wychowało się w miłości. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu krótkiej modlitwy oraz dziesiątki Różańca codziennie przez dziewięć miesięcy (czyli tyle, ile trwa ciąża) w intencji dziecka, które jedynie Bogu jest znane.

 

Oto codzienna modlitwa za nasze zawierzone dziecko:

 

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, którego duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

 

Dodatkowo można podjąć się dowolnego postanowienia (np. w formie pomocy matkom, kobietom w stanie błogosławionym, innej modlitwy, postu itp.)

 

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszej Parafii sięga swoimi początkami 9 grudnia 1996 roku, a jego Animatorem jest Tadeusz Łangowski. Uroczyste ślubowania odbywają się przeważnie raz w roku podczas Mszy św. Fatimskiej 13tego dnia miesiąca. Z reguły w listopadzie lub w grudniu. Do końca 2014 roku w naszej Parafii modlitwy podjęło się 420 osób oprócz tych, którzy uczynili to anonimowo.

 

Wyjątkowo temat Adopcji Dziecka Poczętego pomógł nam zgłębić ks. Tomasz Kancelarczyk, założyciel Bractwa Małych Stópek podczas rekolekcji, które odbyły się w naszej parafii w połowie grudnia 2014 roku. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Bractwa Małych Stópek: www.dlazycia.info

 

Ludzkie życie jest bezcenne, a każde nowo poczęte dziecko to cud dany od Boga. Nie pozwólmy zabijać tych niewinnych i bezbronnych istot i módlmy się w ich intencji.