II NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022

1. Trwa Adwent. Serdecznie zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 700. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:
    • W środę 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
    • W czwartek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. We wtorek zapraszamy na spotkanie w salce kominkowej kandydatów do bierzmowania z klas VIII: chłopcy o godz. 1600, dziewczęta o godz. 1645; natomiast w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 i katechezę w kościele kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich.
  4. W czwartek – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900 i 1800. Na Mszę św. o godz. 1800 serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne i ich rodziny. Tego dnia zostaną poświęcone medaliki, a po Mszy św. krótka katecheza i spotkanie dla Rodziców. Choć dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy, zachęcamy, by, w miarę możliwości, przeżyć go jako dzień świąteczny, zwłaszcza uczestnicząc we Mszy św. W tym dniu przypada również 10 rocznica ingresu do katedry pelplińskiej ks. bpa Ryszarda Kasyny, którego polecamy modlitwie wszystkich. W tym dniu zapraszamy także do naszego kościoła parafialnego na godzinę 1200 na tzw. Godzinę Łaski.
  5. W piątek od 1715 do 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. W sobotę o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ruchu Wiara i Światło. Po Mszy Świętej – spotkanie w Sali kominkowej.
  7. U parafialnej wspólnoty osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół Szpaczki Ruchu Wiara i Światło można nabyć świece wigilijne. Ofiary będą przeznaczone na potrzeby wspólnoty. Oaza Młodzieżowa rozprowadzać będzie także opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na dofinasowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży oazowej. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
  9. W przyszłą niedzielę – III Adwentu – rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzi dla nas ks. Zbigniew Drzał – proboszcz parafii św. Anny i Joachima z Gdańska-Letnicy. Rekolekcje mają przygotować nas do owocnego przeżycia pamiątki przyjścia Boga do człowieka. Patronować im będzie Obraz Oblicza Chrystusa, który znamy z Całunu Turyńskiego. Ten nie namalowany przez człowieka wizerunek papież Franciszek nazwał ikoną Miłosierdzia Bożego. Po Mszach rekolekcyjnych będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także kilka ciekawych pozycji książkowych wydanych przez księdza Zbigniewa. Każda z nich w cenie 40 zł stanowi cegiełkę na rzecz budowy katolickiego przedszkola. Darczyńcy otrzymają również koronkę do Siedmiu Boleści NMP wraz z rozważaniami. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa.
  10. Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. W naszym kościele znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Akcja trwa do 22 grudnia.

INFORMACJE SPOŁECZNE

• Burmistrz Miasta  zaprasza dzieci z miasta Skórcza na spotkanie ze Świętym Mikołajem w dniu 4 grudnia na godz. 1400 na rynku maślanym.
  • Burmistrz zaprasza także mieszkańców Miasta Skórcz na spotkanie informacyjne z cyklu spotkań „Czyste Powietrze” oraz programu „Ciepłe Mieszkanie” w środę 7 grudnia o godz. 1600 w Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Hallera.