KOLĘDY 2020/21


Czas pandemii sprawia, że wszystkiego musimy uczyć się jakby na nowo. Inne jest w tym czasie funkcjonowanie edukacji, urzędów, Służby Zdrowia. Inne jest nasze życie rodzinne, publiczne i zawodowe. Inaczej funkcjonują również parafie. Często jesteśmy zaniepokojeni przyszłością. Boimy się o życie, zdrowie, o pracę. Jak nigdy chyba w naszym życiu nie potrzebujemy Bożej opieki i Bożego błogosławieństwa.

W tym trudnym czasie chcemy również jako duszpasterze być razem z Wami i wypraszać Wam Boże błogosławieństwo. Nie chcemy zatem rezygnować ze wspólnoty z Parafianami w czasie kolędowym. Oczywiście trudno przeżywać go tak jak dotąd w tradycyjnej formie. Nie chcemy bowiem sprowadzić na nikogo jakiegokolwiek zagrożenia. Dlatego serdecznie zapraszamy do kościoła na Msze św. "kolędowe", podczas których będziemy się modlić o błogosławieństwo, opiekę Bożą i wszelkie potrzebne łaski dla rodzin mieszkających w poszczególnych rejonach kolędowych. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad czasu pandemii. Można będzie również wówczas (choć nie jest to konieczne) podczas kolekty złożyć ofiarę kolędową, za którą będziemy jako parafia serdecznie wdzięczni. Prosimy także, by zabrać ze sobą w słoiczku, czy małej buteleczce wodę, którą poświęcimy podczas Mszy św. Po powrocie z kościoła można wówczas samemu pokropić mieszkanie/dom tą wodą i wspólnie, całą rodziną, odmówić dowolną modlitwę. Nie zabraknie też oczywiście kolędowych obrazków. Najważniejsze jednak, byśmy, jako parafia, znów mogli czuć się wspólnotą

Niech Pan obdarza nas w tym czasie swoim błogosławieństwem, a Matka Najświętsza swoją opieką.

 

Porządek Mszy św. „Kolędowych”

2020/2021

Dzień

Godz.

Kolęda

28.12

Poniedziałek

16.30

Kasparus I

29.12

Wtorek

16.30

Kasparus II

30.12

Środa

16.30

Leśniczówki, Biedaszewo, Kalwaryjka, Szlaga, Gęby

23.01

Sobota

16.30

Zdrójki, Suchobrzeźnica, Błędno i Pieczyska