Remont dzwonów kościelnych w Skórczu

 

Kilka tygodni temu dzwony w Skórczu umilkły. Fakt ten zasmucił pewnie wiele serc naszych Parafian, tak jak zresztą duszpasterzy. Od kilku miesięcy po przeglądzie stanu technicznego elektrycznego napędu dzwonów, ich sterowników oraz samych dzwonów, wiedzieliśmy, iż w tym roku konieczny będzie ich remont. Całość zaplanowana była na miesiące letnie. Niestety ostatnia awaria sterowników wymusiła przyspieszenie tych prac.  Firma z Bytowa, która zajmuje się napędami dzwonów kościelnych podjęła się tego zadania. Podczas prac całkowicie została wymieniona konstrukcja, na której one wisiały. Serca zostały zregenerowane i otrzymały nowe zawieszenia w kloszach. Same dzwony zostały dokładnie wyczyszczone i otrzymały nowe siłowniki (niestety starych nie udało się już naprawić). Klosze zostały obrócone w osi pionowej o 90º. Stare sterowniki zostały wymienione na komputerowy system sterujący.

Z radością w czwartek usłyszeliśmy na nowo dźwięk dzwonów wzywających nas na Mszę św. i w południe przypominających nam o modlitwie „Anioł Pański”. Mamy nadzieję, iż przez długie lata nasze dzwony głosić będą Bożą chwałę, wzywać nas na Msze święte i do modlitwy, ogłaszać radosne chwile i żegnać naszych drogich zmarłych.