Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 5.12.2021

1. Od 1 grudnia weszły w życie nowe obostrzenia covid-19. Na nabożeństwach obowiązuje limit 50% zajętych miejsc. Do tego limitu nie wchodzą osoby zaszczepione dwoma dawkami. (prosimy by mieć przy sobie certyfikat szczepień). Prosimy również o zachowanie dystansu społecznego, zakładanie maseczek i dezynfekowanie rąk przy wejściu.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

§ We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

§ W środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w tym dniu o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne i ich rodziny. Poświęcimy na niej medaliki, a po Mszy św. krótka katecheza i spotkanie dla Rodziców. Choć dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy, zachęcamy, by, w miarę możliwości, przeżyć go jako dzień świąteczny, zwłaszcza uczestnicząc w tym dniu we Mszy św. Jest to również rocznica ingresu do katedry pelplińskiej ks. bpa Ryszarda Kasyny, którego polecamy Waszym modlitwom.

3. Od III Niedzieli Adwentu, 12.12, do środy, przeżywać będziemy parafialne Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Krzysztof Dalecki. Już dziś prosimy by tak zaplanować czas, by móc w tych rekolekcjach uczestniczyć. Ponieważ ks. Krzysztof prowadzi rekolekcje także w Skórczu, wzorem ubiegłych lat, zmieniamy godzinę Mszy św. w przyszłą niedzielę. Odbędzie się ona o godz. 16.30.

4. Zbliża się czas Bożego Narodzenia a wraz z nim czas kolęd. Ponieważ ciągle niepewna jest sytuacja epidemiologiczna, w tym roku chcemy odwiedzić jedynie te rodziny, które wyraźnie sobie tego życzą. Wobec tego osoby, które chcą by odwiedził ich ksiądz z wizytą duszpasterską, proszone są, by to zgłosić do 10.12. (Po tym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane). Można to uczynić w kancelarii parafialnej, po Mszy św. czy telefonicznie. Jest również możliwość zgłoszenia tego przez internet. Uruchomiona jest bowiem specjalna zakładka na stronie internetowej parafii Skórcz. Prosimy o to, by nie umieszczać na zgłoszeniu propozycji terminu kolędy, terminarz zostanie ułożony na podstawie zgłoszeń i ogłoszony w niedzielę, 12.12. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

5. Można już nabyć świece wigilijne (duże w cenie 15 zł i małe w cenie 8zł), opłatki oraz kalendarze na rok 2022.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Intencje mszalne

II Niedziela Adwentu – 5.12

930 – + Marta Chojnacka (greg. 14)

1030 – W intencji Róży Różańcowej


Środa – 8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1630 – + Eugeniusz Ługowski z okazji urodzin


III Niedziela Adwentu – 12.12

1630 ++ rodzice Sreberscy i Glaza

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela – 21.11.2021 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

§ W środę – wspomnienie śś. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwentem nowy rok kościelny.

3. Ks. Stanisław zaprasza w sobotę kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej na spotkanie w salce kominkowej w Skórczu. Dziewczęta o godz. 10.00, chłopców o godz. 11.00.

4. Zbliża się czas Bożego Narodzenia a wraz z nim czas kolęd. Ponieważ ciągle niepewna jest sytuacja epidemiologiczna, w tym roku chcemy odwiedzić jedynie te rodziny, które wyraźnie sobie tego życzą. Wobec tego osoby, które chcą by odwiedził ich ksiądz z wizytą duszpasterską, proszone są, by to zgłosić do 10.12. Można to będzie uczynić w kancelarii parafialnej, po Mszy św., czy telefonicznie. Jest również możliwość zgłoszenia tego przez internet. Od dziś jest uruchomiona specjalna zakładka na stronie internetowej parafii Skórcz. Prosimy o to, by nie umieszczać na zgłoszeniu propozycji terminu kolędy, terminarz zostanie ułożony na podstawie zgłoszeń i ogłoszony w niedzielę, 12.12. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

5. W dniach od 26-28.11 planujemy zorganizować w Skórczu Weekend dla Narzeczonych, który jest Kursem Przedmałżeńskim. Informacje można uzyskać na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl. Tam też można dokonać zgłoszenia, które jest warunkiem wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Ilość miejsc jest ograniczona

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Intencje mszalne

Niedziela – 21.11 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

930 – + Julia i Julian Gramatyka

1030 – + Martyna Kempińska

I Niedziela Adwentu – 28.11

930 – + Marta Chojnacka (greg. 7)

1030 + Franciszek Regosz, rodzice i rodzeństwo z obojga stron