Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła – 1.08.2021

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera

§ W piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. u nas o godz. 16.30.

2. Dzisiaj po południu i jutro przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny tzw. „porcjunculi” za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła oraz modlitwę w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach, w których modli się ojciec św.

3. Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą o wsparcie akcji szczepień: W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek.

4. W związku z tym, wspólnie z Miastem i Gminą Skórcz organizujemy dzisiaj punkt szczepień w salce kominkowej. Zaszczepić się można po wszystkich Mszach św. i pomiędzy nimi. Punkt jest czynny od godz. 8.15 do 19.15 z przerwą od godz. 13.00 do 14.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00. Po Mszy św. ksiądz odwiedzi chorych z Najśw. Sakramentem.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask. Gości, którzy rozpoczynają w naszej parafii swój odpoczynek serdecznie witamy, życząc dobrej pogody i udanego wypoczynku.

Intencje mszalne

XVIII Niedziela Zwykła – 1.08

930 – + Zofia i Władysław Drzewiccy oraz Urszula i Kazimierz Graban

1030 – + Monika i Feliks Glaza


Piątek – 6.08 – Święto Przemienienia Pańskiego

1630 – W intencji Dobrodziejów odbudowy kościoła


XIX Niedziela Zwykła – 8.08

930 – + Stanisława, Franciszek, Zygmunt i siostra Zofia

1030 + Anna Bugajczyk od Zakładu Pogrzebowego „Juka”

 

§ W piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata

2. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.