Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela – 31.05.2020 – Zesłanie Ducha Świętego


1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, czyli drugi dzień Zielonych Świąt. w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, czyli tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00. W związku ze świętem kancelaria parafialna będzie w poniedziałek cały dzień nieczynna.

§ W środę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy

§ W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy w tym dniu szczególnie do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Prosimy też o modlitwę za kapłanów.

§ W piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

§ W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej zakończy czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W związku ze zniesieniem limitów uczestnictwa w nabożeństwach od 30.06, informujemy, że:

§ Ks. Biskup odwołał dyspensę odnośnie uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych utrzymując ją jednocześnie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Cały dekret Ks. Bpa jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

Zasady przygotowania do I Komunii św. i sakramentu Bierzmowania jak również informacje dotyczące celebracji z okazji uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej zostaną podane w późniejszym czasie (prosimy o sprawdzanie strony internetowej parafii).

§ Zachęcamy w dalszym ciągu serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji powstrzymania epidemii. Dziękujemy także wszystkim, którzy cały czas szyją maseczki m.in. dla służby zdrowia. Zostało ich uszytych na dzień dzisiejszy ok. 6500 szt. Chętnych do pomocy zapraszamy do współpracy, jest jeszcze sporo materiału.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 15.30, następnie Msza św. o godz. 16.00, po której ksiądz odwiedzi chorych z Najśw. Sakramentem.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księży Neoprezbiterów, którzy w naszej parafii odbywali w tym roku praktyki diakońskie; ks. Roberta Doraua i ks. Marcina Hopę. O godz. 9.30 odprawią oni uroczystą Mszę św., podczas której udzielą nam swojego błogosławieństwa prymicyjnego. Kolekta z tej Mszy św. będzie przeznaczona na ich potrzeby.

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

§ W piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata

2. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.