Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 9.12.2018

1. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy – jest to także rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny
  • w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Od III Niedzieli Adwentu czyli od przyszłej niedzieli do środy przeżywać będziemy parafialne Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. prof. KUL dr hab. Piotr Szczur. W związku z tym w najbliższą niedzielę zostaje zmieniony porządek Mszy św. i tak; Msza św. w Suchobrzeźnicy będzie odprawiona o godz. 14.30 (podczas niej będzie jedyna przed świętami okazja do Spowiedzi św. w Suchobrzeźnicy), a w Kasparusie o godz. 16.00. Program rekolekcji jest dostępny w Tygodniku Parafialnym, na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.

3. Dzisiaj zarządzona przez Episkopat zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kolekta zaś, jako że to jest druga niedziela miesiąca, jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne. Kolekta w przyszłą niedzielę, zgodnie z życzeniem ojca św. Franciszka, będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Poświęcone już opłatki oraz w świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można się zaopatrzyć w zakrystii.

5. W dniach 29.04 do 04.05 chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową na Białoruś i do Wilna. Koszt tej pielgrzymki to 1450 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na gazetce w kruchcie kościoła i na stronie. Chętnych do udziału w tej pielgrzymce zapraszamy na pierwsze spotkanie do Skórcza dzisiaj (2.12) po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.