Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego – 20.05.2018

 

1. Dzisiaj nasz dekanat przeżywa peregrynację figury MB Piaseckiej w Skórczu. Dokładny plan nawiedzenia jest zamieszczony na plakacie w kruchcie kościoła, na banerze przed nim i na stronie internetowej parafii. Szczególną celebrą będzie uroczysta Msza św. o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Piotr Losse, dla którego będzie to równocześnie Msza św. prymicyjna (kolekta z tej Mszy św. będzie przeznaczona dla Księdza Prymicjanta). Zachęcamy szczególnie do udziału w tej Mszy św. Wraz z nim koncelebrować ją będą wszyscy kapłani naszego dekanatu. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym świętym czasie. Podczas całego nawiedzenia będzie można nabyć w kruchcie kościoła książki i dewocjonalia z wiązane z MB Piasecką i Piaseckim Sanktuarium. Dochód z nich jest przeznaczony na Sanktuarium MB w Piasecznie.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, czyli tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt. Msza św. w naszym kościele o godz. 16.00. W związku ze świętem kancelaria parafialna będzie w poniedziałek cały dzień i w sobotę wieczorem nieczynna.
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera
  • w przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej

3. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.