Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

2. Dzisiaj dzieci klas III z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci wraz z rodzinami będą tradycyjnie, w ramach tzw. Białego Tygodnia, dziękować Panu Bogu i Matce Najśw. za dar I Komunii św. uczestnicząc w Mszach św. i nabożeństwach majowych przez cały tydzień. Dziękujemy serdecznie za każdy trud włożony przede wszystkim w przygotowanie duchowe dzieci, ale także i te zewnętrzne przygotowania.

3. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

4. Chcemy wspólnie z parafią w Skórczu, jako pomoc rannym i poszkodowanym na Ukrainie, wysłać przynajmniej 2 defibrylatory, które służą do działań w razie nagłego zatrzymania krążenia. Dlatego dzisiaj odbywa się na ten cel zbiórka do puszek po Mszach św. Ofiary można także składać w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Koszt jednego takiego urządzenia to ok. 5000 zł.  Serdecznie dziękujemy.

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Intencje Mszalne

V Niedziela Wielkanocna – 15.05

930 – + Czesława i Piotr Sreberscy

1100 – W intencji dzieci I Komunijnych i ich rodzin


Poniedziałek – 16.05

1630 – + Grażyna Aftka od sąsiadów

 

Wtorek – 17.05

1630 – + rodzice Maria i Ryszard Dąbek w r. śm. mamy i ++ z rodz.


Środa – 18.05

1630 – W intencji rodziny


Czwartek – 19.05

1630 – + Irena i Julian Dąbek oraz ++ z rodz.


Piątek – 20.05

1630 – + Jan Kraiński od proboszcza


Sobota – 21.05

1630 – + rodzice Jan i Elżbieta Cherek, dziadkowie z obojga stron, brat Andrzej i wujek Waldemar oraz Jan Kraiński


VI Niedziela Wielkanocna – 22.05

930 – + Danuta, Agnieszka i Stanisław Sprada

1030 – + Zofia i Klemens Sreberscy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9.01.2022

1. Kolekta w przyszłą niedzielę, zgodnie z wolą Ks. Biskupa Diecezjalnego, będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Intencje mszalne

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9.01

930 – + Bronisław w 10 r. śm. i Janina w 96 r. urodzin Kamińscy

1030 – + Ludwika Radecka

II Niedziela Zwykła – 16.01

930 – + rodzice Halina i Jan Puchała

1030 – + Zofia i Henryk Wenerscy