„Tygodnik Parafialny”

Od ponad 25 lat nasz parafia ma swój organ prasowy – „Tygodnik Parafialny”. Pierwszy numer TP ukazał się w Niedzielę Palmową w 1991 r. Powstał on z pomysłu i inicjatywy ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Zenona Myszka. Chętnie pomocą służył nam ks. proboszcz Eugeniusz Stencel oraz obecny ks. Dariusz Ryłko. W tworzeniu TP nie zabrakło również księży wikariuszy oraz księży wywodzących się z naszej parafii, jak np.: ks. Janusz Chyła i ks. Sławomir Kunka. Obecnie regularnie zamieszczane są komentarze do Ewangelii ks. Wojciecha Kardysia. W TP można znaleźć artykuły i wiadomości z życia parafii, aktualnych wydarzeń religijnych w kraju, ale również o wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych naszego środowiska. W tym miejscu pragniemy podziękować tym, którzy z nami przez lata współpracowali, a którzy już odeszli do Pana, m.in. Marii Romanowskiej, autorce „Ośmiu błogosławieństw w opowiadaniach Honoraty”, Kazimierze Jerkiewicz, autorce „Legend i opowiadań Skórcza i okolic” (obie te pozycje wydano w formie książkowej), niezapomnianemu gawędziarzowi kociewskiemu Józefowi Grzonce, Iwonie Romanowskiej, piszącej najczęściej artykuły o tematyce religijnej.

Przez 25 lat naszej działalności nigdy nie zabrakło nam również ludzi chętnie piszących do TP m.in.: Barbara Pawłowska, Stanisław Sierko, Mirosław Kalkowski, Franciszek Kosecki, Rafał Kosecki, Barbara Dembek Bochniak, Edyta Staniszewska i inni.

Przez wiele lat z redakcją współpracowali m.in.: Maria Wyka, Iwona Dembska, Grzegorz Piotrowski, Magdalena Cieszyńska, Klaudiusz Nadolny. Obecny skład redakcji (od pierwszego numeru TP) tworzą Zygfryd Anhalt i Beata Jurczyk.