OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

1. W tym tygodniu obchodzimy:

  • We wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Papieża w łączności z nabożeństwem różańcowym. Po Mszach św. będzie okazja do uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
  • W niedzielę – uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej na Mszę św. i ich intencji, a po Mszy św. na kawę na plebanię.

2. Od dzisiejszej niedzieli, która jest niedzielą Misyjną obchodzimy w kościele Tydzień Misyjny tym razem szczególny bo wpisany w ogłoszony przez ojca św. Franciszka, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na misje. Z racji Niedzieli Misyjnej Parafialne Koło Misyjne zaprasza na wspólne świętowanie tego dnia. Po Mszy św. o godz. 9.00 do godz. 19.00 odbędzie się Festyn Misyjny w salce kominkowej. W programie loteria, kawa, ciasto oraz stoisko misyjne. Dochód przeznaczony będzie na misje.

3. Ks. dr Sławomir Kunka zaprasza na katechezę w czwartek o godz. 19.30 do salki kominkowej. W tym roku będą to katechezy maryjne.

4. Ks. Stanisław zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie dla kandydatów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny. Można już zgłaszać wypominki. Prosimy, aby na każdej kartce było napisane czy są to wypominki tzw. jednorazowe, które będziemy odmawiać w dni powszednie do 10. listopada, czy są to wypominki roczne odmawiane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.30 i 9.00. W przypadku wypominek rocznych prosimy by zaznaczyć godzinę Mszy św., przed którą mają być odmawiane. Prosimy też nie wrzucać ich na kolektę, ale przekazać osobiście w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać zmarłych na Msze św. zbiorowe. Kartki można zabrać z krucht przy wejściach do kościoła.

6. Honorowy Komitet Obchodów 80 Rocznicy Mordu Mieszkańców Ziemi Kociewskiej w Lesie Zajączek oraz Zarząd Gminny Związku OSP w Skórczu zaprasza na V Apel Pamięci. Odbędzie się on w dzisiejszą niedzielę przy mogiłach zbiorowych w Lesie Zajączek. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 14.00 Mszą św. w intencji Poległych i Pomordowanych podczas II wojny światowej.

7. W dniach od 8-10.11 planujemy zorganizować w Skórczu Weekend dla Narzeczonych, który jest Kursem Przedmałżeńskim. Informacje można uzyskać na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl. Tam też można dokonać zgłoszenia, które jest warunkiem wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Ilość miejsc jest ograniczona.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.