Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela – 31.05 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, czyli drugi dzień Zielonych Świąt.  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, z okazji ich święta, wraz z rodzicami i dziadkami na Mszę św. w intencji wszystkich dzieci w parafii. Zaś na Mszę św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy członków wszystkich wspólnot Ruchu Światło-Życie z naszej parafii. W związku ze świętem kancelaria parafialna będzie w poniedziałek cały dzień nieczynna.

§ W środę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy

§ W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy w tym dniu szczególnie do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Prosimy też o modlitwę za kapłanów.

§ W piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

§ W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej zakończy czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W związku ze zniesieniem limitów uczestnictwa w nabożeństwach od 30.06, informujemy, że:

§ Ks. Biskup odwołał dyspensę odnośnie uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych utrzymując ją jednocześnie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Cały dekret Ks. Bpa jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

§ Od 30.05 także w niedziele otwarte będą wszystkie kruchty kościoła, a Spowiedź św. będzie odbywać się już we wnętrzu kościoła. Przypominamy o konieczności korzystania z maseczek, zwłaszcza przy okazji Spowiedzi św.

§ Od 1.06 zmieniamy także godziny Różańca i Adoracji Najśw. Sakramentu w intencji powstrzymania epidemii. Od tego dnia będą się one odbywały po Mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym codziennie transmitować będziemy Mszę św. o godz. 18.00 oraz nabożeństwo po niej następujące.

§ W niedzielę 31.05 porządek Mszy św. będzie taki, jaki został zapowiedziany w poprzednią niedzielę, czyli: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 15.00  i 18.00. Transmitowane przez internet będą Msze św. o godz. 9.00 i 15.00.

§ Od niedzieli 7.06 zniesione zostają wszystkie Msze św. dodatkowe. Od tej daty wraca zatem stary porządek Mszy św. niedzielnych: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Transmitowane będą już na stałe Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. (Wyjątkowo tylko 7.06 będzie transmitowana dodatkowo Msza św. o godz. 11.00, jako Msza św. sekundycyjna księży Neoprezbiterów, którzy odbywali w tym roku w naszej parafii swoją praktykę diakońską.)

§ Liderzy grup parafialnych proszeni są o kontakt z opiekunem bądź moderatorem swojej wspólnoty.

§ Zasady przygotowania do I Komunii św. i sakramentu Bierzmowania jak również informacje dotyczące celebracji z okazji uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej zostaną podane w późniejszym czasie (prosimy o sprawdzanie strony internetowej parafii).

§ Zachęcamy w dalszym ciągu serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencji powstrzymania epidemii. Dziękujemy także wszystkim, którzy cały czas szyją maseczki m.in. dla służby zdrowia. Zostało ich uszytych na dzień dzisiejszy ok. 6500 szt. Chętnych do pomocy zapraszamy do współpracy, jest jeszcze sporo materiału.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. W sobotę ks. Staś odwiedzi chorych z Najśw. Sakramentem od godz. 9.00, zaś wieczorem, o godz. 17.00, zapraszamy na nabożeństwo I sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księży Neoprezbiterów, którzy w naszej parafii odbywali w tym roku praktyki diakońskie; ks. Roberta Doraua i ks. Marcina Hopę. O godz. 11.00 odprawią oni uroczystą Mszę św., podczas której udzielą nam swojego błogosławieństwa prymicyjnego. Kolekta z tej Mszy św. będzie przeznaczona na ich potrzeby.

5. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy zatem na nabożeństwa litanii ku Jego czci. Odprawiać je będziemy po wieczornej Mszy św.

6. Osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół zapraszamy w sobotę na spotkanie na plebanii o godz. 12.00 a potem na Mszę św. o godz. 13.00.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

 

Do Pana odeszła:

§ Śp. Jadwiga Kosecka, lat 81 ze Skórcza. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 3.06, o godz. 11.00 z kaplicy cmentarnej. Różaniec odbędzie się w niedzielę i poniedziałek o godz. 17.15 w kościele i we wtorek o godz. 17.15 w kaplicy cmentarnej.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.