Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Marsz dla Życia. Wyruszymy z kościoła bezpośrednio po Mszy św. trasą, którą idziemy podczas Drogi Krzyżowej. Niech przyjdą nań wszyscy ci, którym bliska jest troska o życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Zamanifestujmy nasze przekonania wspólną modlitwą śpiewem. Niechaj poszczególne wspólnoty parafialne idą razem, być może jednakowo ubrane. Weźmy ze sobą flagi, transparenty. Całość zakończymy w kościele wspólną modlitwą. Niech również ten dzień ma dla nas bardzo konkretny wymiar pomocy dla samotnych matek. Można przynieść ze sobą pampersy, środki higieniczne, wszystko to, co jest potrzebne dla malutkich dzieci. Będzie można również złożyć ofiarę do puszek Bractwa Małych Stópek. Za udział i wsparcie serdecznie, razem z ks. Tomaszem Kancelarczykiem i Bractwem Małych Stópek, z góry dziękujemy.


2. W tym tygodniu obchodzimy:
W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
W przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela


3. W środę JE Ks. Bp Diecezjalny udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Stanie się to na Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę uroczystość. Ogarnijmy młodzież przygotowującą się do tego sakramentu naszą szczególną modlitwą. Spowiedź św. dla kandydatów i ich rodzin oraz świadków odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

4. Ks. dr Tomasz Huzarek zaprasza na ostatnią przed wakacjami katechezę z teologii moralnej w czwartek o godz. 19.30 do salki kominkowej.

5. W piątek kończy się rok szkolny z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00 (zakończenie w Zespole Szkół Publicznych o godz. 9.00).

6. Ubiegłotygodniowa kolekta  była przeznaczona na inwestycje parafialne. Zebraliśmy tym razem 3482,93 zł, 35 pensów brytyjskich, 2,26 €, 20 forintów węgierskich i 28 starych, nieaktualnych centów holenderskich. Serdeczne Bóg zapłać

7. W dniach od 25 do 28 sierpnia planujemy obóz dla dzieci z naszej parafii. Prowadzić go będzie ks. Karol w Kasparusie. Koszt tego obozu to 75 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Karola. Serdecznie zapraszamy.

8. Zapowiedzi:
Tomasz Klein z Radogoszczy i Martyna Szulc ze Skórcza – zap. II
Adrian Lieder z Osieka i Agata Lisewska z Osieka – zap. I
Paweł Kosiedowski z Jabłowa i Iwona Schwichtenberg z Wielbrandowa – zap. I

9. Dyrektor Collegium Marianum Liceum Katolickiego im. Jana Pawła II Collegium Marianum w Pelplinie informuje, że trwa rekrutacja do liceum dla tegorocznych absolwentów gimnazjów. Szkoła oferuje uczniom możliwość rozszerzeń aż z 11 przedmiotów oraz internat. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie. Tel.: 58 / 536 49 32 www:collegiummarianum.pl.

 

10.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

 

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy:

  • śp. Jadwigę Szczepańską, lat 83, ze Skórcza. Msze św. „wieńcowe” w jej intencji będziemy sprawować w następującym porządku:

 

  1. 22.06 o godz. 7.00 – tydzień po pogrzebie
  2. 13.07 o godz. 8.30 – miesiąc po śm.
  3. 11.09 o godz. 7.00 od proboszcza
  4. 05.10 o godz. 7.00 od Zakł. Pogrz. „Kilia”