Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

 

1. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to także uroczystość odpustowa w Kasparusie. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00


2. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii Wielkopostne Rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Prowadzić je będzie ks. Marcin Wierzchosławski, wikariusz parafii w Kcyni oraz ks. Krzysztof. Ich program jest wywieszony na gazetce parafialnej i na parafialnej stronie internetowej. Podczas tych rekolekcji nie będzie we wtorek i środę Mszy św. o godz. 17.00

3. W tym tygodniu w naszej parafii będzie okazja dla Spowiedzi św. z udziałem Księży z naszego dekanatu. W piątek Spowiedź św. będzie w godz. 15.30 do 17.00 i wieczorem od 19.30 do ostatniego penitenta. Z powodu Spowiedzi św. nie będzie w piątek Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30. W sobotę spowiadać będziemy od godz. 9.00 do godz. 11.00. Z racji Spowiedzi św. w naszej parafii i w innych parafiach dekanatu kancelaria parafialna będzie w czwartek po południu i w sobotę rano nieczynna.

4. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30, bezpośrednio po nich Msza św., Droga Krzyżowa w każdy piątek; dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30, po nich Msze św.

5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej mszy św. poświęcenie palm. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie procesja z palmami i konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Serdecznie zapraszamy. Po Mszach św. będzie również zbiórka do puszek ofiar na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Przygotowujemy w tym dniu dla młodzieży wyjazd do Kościerzyny na Diecezjalną Stację Dnia Młodzieży. Wyjazd autobusu z placu targowego o godz. 12.00. Chętni są proszeni o zgłoszenie się do ks. Karola do zakończenia rekolekcji szkolnych.

6. Ks. dr Sławomir Kunka zaprasza na kolejną katechezę mistagogiczną w czwartek o godz. 19.30 do salki kominkowej.

7. Dzisiaj zapraszamy dzieci I Komunijne i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 11.00. Dzieci na niej otrzymają swoje książeczki do modlitwy. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

8. Osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół zapraszamy dzisiaj na spotkanie Wspólnoty Szpaczki Ruchu Wiara i Światło. Rozpoczniemy je o godz. 14.30 Mszą św. w kościele a potem spotkanie na plebani.

9. Zapowiedzi:
Paweł Gerbatowski z Boraszewa i Patrycja Spica z Miłobądza – zap. II
Artur Lesman ze Skórcza i Katarzyna Szmergalska z Mirotek – zap. I
Karol Kreja ze Skórcza i Aleksandra Czarnecka z Lipiej Góry – zap. I
Robert Gwizdalski ze Skórcza i Daria Dagga ze Skórcza – zap. I
Grzegorz Baran z Nowego Sącza i Iwona Baran zd. Brożyna ze Skórcza – zap. I

10.Ubiegła niedziela była 2 niedzielą miesiąca. Kolekta była przeznaczona na inwestycje parafialne. Wyniosłą ona tym razem 3816,03 zł oraz 1 koronę czeską. Dzisiejsza kolekta, zgodnie z wolą ks. biskupa, będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne w Pelplinie. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Mariannę Sowińską, l. 84 ze Skórcza. Msze św. „wieńcowe” w jej intencji będziemy sprawować w następującym porządku:

19.03 o godz. 7.00 – tydzień po śmierci
11.04 o godz. 7.00 – miesiąc po śmierci
31.10 o godz. 7.00 – od proboszcza
07.11 o godz. 7.00 – od Zakł. Pogrzeb. „Kilia”