Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018

 

1. W tym tygodniu obchodzimy:

  • We wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polskiej Młodzieży. Serdecznie zapraszamy Młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania i rodziców na Mszę św. w intencji Młodzieży naszej parafii o godz. 18.00
  • W czwartek – wspomnienie śś. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników z Korei
  • W piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy ks. Krzysztofa, który przestaje być pomocą duszpasterską w naszej parafii i udaje się na studia z historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Chcemy mu podziękować za pracę w naszej parafii. Również kolekta z tej Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby ks. Krzysztofa.

3. Dzisiaj zapraszamy rodziców dzieci, które w roku 2019 mają przystąpić do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. odbędzie się dla nich spotkanie organizacyjne. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, a po niej spotkanie.

4. Osoby Niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół zapraszamy dziś na spotkanie wspólnoty Szpaczki Ruchu Wiara i Światło. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 14.30, a potem spotkanie na plebani.

5. W tym tygodniu gościć będziemy grupę księży z rocznika proboszcza z okazji 25 rocznicy ich święceń. Zapraszamy na Mszę św. celebrowaną prze nich w piątek o godz. 18.00.

6. Ubiegła niedziela była 2. niedzielą miesiąca. Kolekta była przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Tym razem wyniosła 2752,55 zł, 5 koron szwedzkich i 75 koron czeskich. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza kolekta, zgodnie z życzeniem ks. biskupa ordynariusza, jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

  • Śp. Henryka Chyłę, lat 61 ze Skórcza. Msze św. „wieńcowe” w jego intencji będziemy sprawować w następującym porządku:
  1. 19.09. godz. 7.00 – tydzień po śm.
  2. 13.10. godz. 7.30 – miesiąc po pogrzebie
  3. 07.01. godz. 7.00 – od proboszcza
  4. 04.02. godz. 7.00 – od Zakł. Pogrz. „Kilia”