Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021

 

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

§ We wtorek – święto św. Wacława, męczennika

§ W środę – śś. Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała. Św. Michał jest patronem policjantów. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników Policji na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00.

§ W czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera

§ W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

§ W sobotę – wspomnienie śś. Aniołów Stróżów

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00. W I sobotę ks. Staś odwiedzi chorych z Komunią św. od godz. 9.00, a o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

3. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca św. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, zaś młodzież i dorosłych codziennie (także w niedziele) o godz. 17.30. W sobotę Różaniec odmówimy w łączności z nabożeństwem o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie parafialnej wspólnoty Szpaczki Ruchu Wiara i Światło. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 14.30, a potem spotkanie na plebanii.

5. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, dzieci I Komunijne otrzymają Różańce. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

6. W sobotę, 2.10, serdecznie zapraszamy do Pelplina na Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który rozpoczyna się o godz. 10.30. Szczegóły u proboszcza (dla Domowego Kościoła) i u ks. Stanisława (dla Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych). Zaś w poniedziałek, 3.10, na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich uczestników Ruchu z naszej parafii na Mszę św. w ich intencji, którą oficjalnie rozpoczniemy oazowy rok formacyjny w naszej parafii.

7. W przyszłą sobotę, 9.10, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej organizuje w katedrze w Pelplinie Kongres Różańcowy, na który zaprasza szczególnie członków Żywego Różańca z całej diecezji. Oczywiście kto chciałby w nim uczestniczyć, a nie należy do Róży Różańcowej, niech również czuje się zaproszony. Początek Kongresu to godz. 10.30. Szczegółów można się dowiedzieć u ks. Jana, który jest opiekunem Róż Różańcowych w naszej parafii.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.