Ogłoszenia Duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019

 

1. Trwamy w wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Przy tej okazji chcę bardzo podziękować wszystkim tym, którzy natrudzili się przygotowując paschalne misteria. Jestem wdzięczny Ks. Karolowi, Ks. Michłowi i Ks. Krzysztofowi, Panom Szafarzom, P. Kościelnemu, naszym organistom P. Wojciechowi i P. Karolowi, Paniom Katechetkom, Chórowi Parafialnemu, który, oprócz śpiewu, przygotował wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Służbie Liturgicznej, Oazie, osobom zaangażowanym w liturgię, a także tym, które troszczą się o nasze ołtarze i o czystość naszego kościoła. Jestem również wdzięczny Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy środowej drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Nade wszystko wdzięczny jestem Wam, drodzy Parafianie, za liczny udział w misteriach paschalnych, za wspólną modlitwę i czuwanie, a także za udział w sakramentach świętych, zwłaszcza za Spowiedzi św. Do tych podziękowań dołączają się również dzieci z Domu Dziecka w Kartuzach razem z Siostrami Miłosierdzia, które ten dom prowadzą za wszelkie dary, które otrzymały przy okazji święconki. Niech Bóg wynagrodzi trud i ofiarność swoim obfitym błogosławieństwem.

2. Dzisiaj obchodzimy dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie uniwersytetu.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo Godziny Miłosierdzia a po nim dodatkowa Msza św. Z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia po Mszach św. w niedzielę będzie zbiórka do puszek na diecezjalne dzieła miłosierdzia. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W niedzielę 28.04 o godz. 15.45 rozpoczniemy dekanalny kurs przedmałżeński, który będzie trwał przez 5 niedziel. Zawsze będziemy go rozpoczynać o godz. 15.45 w salce kominkowej, a kończyć Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy nań młodzież, która nie odbyła jeszcze kursu, a która ukończyła już 18 lat.

6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 wspólnota Szpaczki Ruchu Wiara i Światło będzie miała swój Dzień Dzielenia i Głoszenia. Dadzą nam świadectwo o swojej działalności. Będzie też można nabyć domowe słodycze autorstwa członków Wspólnoty oraz ręcznie malowane kubki do kawy czy herbaty z logo Wspólnoty.

7. Ks. dr Sławomir Kunka zaprasza na kolejną katechezę mistagogiczną w czwartek o godz. 19.30 do salki kominkowej.

8. W czwartek przypada dzień modlitw w intencji urodzajów serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rolników, na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której odprawimy nabożeństwo połączone z procesją w intencji urodzajów.

9. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Kolekta jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Za ofiarność składamy Bóg zapłać.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

 

Do Pana odeszła:

  • Śp. Janina Noga, lat 70 ze Skórcza. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 27.04 o godz. 11.00. Różaniec w jej intencji odmówimy we wtorek, środę i czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele oraz w piątek po wieczornej Mszy św. w kaplicy cmentarnej

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

  • śp. Zdzisława Koseckiego, lat 83 ze Skórcza. Msze św. „wieńcowe” w jego intencji będziemy sprawować w następującym porządku:
  1. 16.04 o godz. 7.00 – tydzień po śm.
  2. 11.05 o godz. 7.30 – miesiąc po śm.
  3. 11.06 o godz. 7.00 od proboszcza
  4. 09.10 o godz. 7.00 od Zakł. Pogrz. „Kilia”