Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

§ W czwartek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

2. W związku z tym, że od przyszłego tygodnia zmieniają się obostrzenia odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach do połowy wszystkich miejsc w kościele, od niedzieli 20.06 nie będzie już  Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00. Wracamy zatem do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych, czyli będą one sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Również od niedzieli transmitować przez internet będziemy jedynie Sumę parafialną o godz. 9.00 w niedziele (w dni powszednie nie będzie już transmisji). Przypominamy jednocześnie, iż księża biskupi zdecydowali, iż od dnia 20.06 nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Przypominamy zatem, iż uczestniczenie we Mszy św. w niedzielę przez pośrednictwo środków masowego przekazu (poza sytuacją choroby) nie jest wypełnieniem obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy św.

3. Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy zatem na nabożeństwa litanii ku Jego czci. Odprawiamy je po wieczornej Mszy św.

4. Osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie wspólnoty Szpaczki Ruchu Wiara i Światło. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 14.30 a następnie przejdziemy na plebanię.

5. W sobotę, 19.06, odbędzie się w Pelplinie kolejne spotkanie dla młodzieży naszej diecezji, tzw. Przystań. Szczegóły można poznać na plakacie, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej i w Tygodniku Parafialnym. Chętnych na wyjazd parafialny prosimy o zgłaszanie się do ks. Stanisława.

6. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont seminarium duchownego w Pelplinie, zaś po Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na dokończenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowę kościoła w Kasparusie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask. Gości, którzy rozpoczynają w naszej parafii swój odpoczynek serdecznie witamy, życząc dobrej pogody i udanego wypoczynku.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.