Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

 

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

§ W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

2. Do czwartku trwa sprawowanie Mszy św. „kolędowych”, podczas których modlimy się o błogosławieństwo, opiekę Bożą i wszelkie potrzebne łaski dla rodzin mieszkających w poszczególnych rejonach kolędowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych Mszach św., oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad czasu pandemii. Można będzie również wówczas (choć nie jest to konieczne) podczas kolekty złożyć ofiarę kolędową, za którą będziemy jako parafia serdecznie wdzięczni. Po powrocie z kościoła można otrzymaną na Mszy św. wodą święconą samemu pokropić mieszkanie/dom i wspólnie, całą rodziną, odmówić modlitwę otrzymaną podczas tej Mszy św. Nie zabraknie też oczywiście kolędowych obrazków. Plan tych Mszy św. jest dostępny na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii oraz w Tygodniku Parafialnym. (Przeczytać porządek w tym tygodniu)

3. Dzisiejsza kolekta, zgodnie z wolą Ks. Biskupa Diecezjalnego, jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Pelplinie. Serdeczne Bóg zapłać. Zaś w celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłosił w diecezji pelplińskiej niedzielę 24 stycznia br. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Zarządził, by tego dnia przeprowadzić przed kościołami zbiórkę do puszek.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

§ ŚP. Zofię Balicką, lat 86 z Kranka. Msze św. "wieńcowe" w jej intencji będziemy sprawować w następującym porządku:

1. 21.01 o godz. 7.00 - tydzień po pogrzebie

2. 10.02 o godz. 7.00 - miesiąc po śm.

3. 23.02 o godz. 7.00 - od proboszcza

4. 09.03 o godz. 7.00 - od Zakładu Pogrzebowego "Juka"

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.