Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019

 

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci MB Szkaplerznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 (suma odpustowa) i 18.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Artur Pukownik, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i prefekt Collegium Marianum w Pelplinie w asyście księży moderatorów prowadzących w Skórczu rekolekcje oazowe. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na piknik w ogrodzie za „Caritasem”.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • We wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • W środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki Samorządowców. Serdecznie zapraszamy Państwa Samorządowców wszystkich szczebli z naszej parafii na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na kawę na plebanię.
  • W czwartek – święto św. Jakuba Starszego, Apostoła. W tym dniu modlimy się również w intencji kierowców, z racji wspomnienia ich patrona, św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcimy pojazdy.
  • W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków oraz ich wnuków na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00.

3. Od wtorku gościmy w naszej parafii dzieci i młodzież oazową z naszej diecezji. Odprawiają oni w szkole swoje rekolekcje wakacyjne. Otoczmy ich naszą modlitwą i życzliwością. Z tego powodu od wtorku przez dwa tygodnie w dni powszednie sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy u nas o. Ryszarda Szulca, franciszkanina pracującego na misjach w Kenii, a pochodzącego z naszej diecezji. Będzie razem z nami modlił się w intencji misji, głosił Słowo Boże i opowie nam również o swojej pracy i o Kościele w Kenii. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego prze o. Ryszarda.

5. W przyszłym tygodniu gościć będziemy pątników Pieszej Pielgrzymki Gdańskiej udających się na Jasną Górę. Przyjdzie ona do Skórcza w poniedziałek, 29.07 ok. godz. 18.30. Kwatermistrzowie tej pielgrzymki proszą o chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg. Z góry jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar serca i wsparcie dla tych, którzy i nam wypraszają potrzebne łaski podejmując pielgrzymi trud.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask. Gości, którzy rozpoczynają w naszej parafii swój odpoczynek serdecznie witamy, życząc dobrej pogody i udanego odpoczynku.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

  • Śp. Jacka Chince, lat 55 ze Skórcza. Msze św. „wieńcowe” w jego intencji będziemy sprawować w następującym porządku:
  1. 22.07 o godz. 8.00 – tydzień po śm.
  2. 19.08 o godz. 8.00 – miesiąc po pogrzebie
  3. 31.08 o godz. 7.30 od proboszcza
  4. 10.09 o godz. 7.00 od Zakładu Pogrzebowego „Kilia”